Продукція > VIKING > MCF03KTB250474
MCF03KTB250474
MCF03KTB250474 Viking
Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 470nF; 25V; X7R; ±10%; SMD; 0603
Type of capacitor: ceramic
Kind of capacitor: MLCC
Capacitance: 0.47µF
Operating voltage: 25V
Dielectric: X7R
Tolerance: ±10%
Case - mm: 1608
Operating temperature: -55...125°C
Написати відгук
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 470nF; 25V; X7R; ±10%; SMD; 0603, Type of capacitor: ceramic, Kind of capacitor: MLCC, Capacitance: 0.47µF, Operating voltage: 25V, Dielectric: X7R, Tolerance: ±10%, Mounting: SMD, Case - inch: 0603, Case - mm: 1608, Operating temperature: -55...125°C.