Продукція > VIKING > MCF03KTX500105
MCF03KTX500105
MCF03KTX500105 Viking
Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 1uF; 50V; X5R; ±10%; SMD; 0603
Type of capacitor: ceramic
Capacitance: 1µF
Operating voltage: 50V
Dielectric: X5R
Tolerance: ±10%
Case - mm: 1608
Operating temperature: -55...85°C
Написати відгук
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 1uF; 50V; X5R; ±10%; SMD; 0603, Type of capacitor: ceramic, Capacitance: 1µF, Operating voltage: 50V, Dielectric: X5R, Tolerance: ±10%, Mounting: SMD, Case - inch: 0603, Case - mm: 1608, Operating temperature: -55...85°C, Kind of capacitor: MLCC.