Продукція > VIKING > MCF03MTX160106
MCF03MTX160106
MCF03MTX160106 Viking
Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 10uF; 16V; X5R; ±20%; SMD; 0603
Type of capacitor: ceramic
Kind of capacitor: MLCC
Capacitance: 10µF
Operating voltage: 16V
Dielectric: X5R
Tolerance: ±20%
Case - mm: 1608
Operating temperature: -55...85°C
Написати відгук
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 10uF; 16V; X5R; ±20%; SMD; 0603, Type of capacitor: ceramic, Kind of capacitor: MLCC, Capacitance: 10µF, Operating voltage: 16V, Dielectric: X5R, Tolerance: ±20%, Mounting: SMD, Case - inch: 0603, Case - mm: 1608, Operating temperature: -55...85°C.