Продукція > VIKING > MCF05MTX6V3476
MCF05MTX6V3476
MCF05MTX6V3476 Viking
Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 47uF; 6.3V; X5R; ±20%; SMD; 0805
Type of capacitor: ceramic
Kind of capacitor: MLCC
Capacitance: 47µF
Operating voltage: 6.3V
Dielectric: X5R
Tolerance: ±20%
Case - mm: 2012
Operating temperature: -55...85°C
Написати відгук
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 47uF; 6.3V; X5R; ±20%; SMD; 0805, Type of capacitor: ceramic, Kind of capacitor: MLCC, Capacitance: 47µF, Operating voltage: 6.3V, Dielectric: X5R, Tolerance: ±20%, Mounting: SMD, Case - inch: 0805, Case - mm: 2012, Operating temperature: -55...85°C.