Продукція > VIKING > MCF06KTB160106
MCF06KTB160106
MCF06KTB160106 Viking
Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 10uF; 16V; X7R; ±10%; SMD; 1206
Type of capacitor: ceramic
Capacitance: 10µF
Operating voltage: 16V
Dielectric: X7R
Tolerance: ±10%
Case - mm: 3216
Operating temperature: -55...125°C
Kind of capacitor: MLCC
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 10uF; 16V; X7R; ±10%; SMD; 1206, Type of capacitor: ceramic, Capacitance: 10µF, Operating voltage: 16V, Dielectric: X7R, Tolerance: ±10%, Mounting: SMD, Case - inch: 1206, Case - mm: 3216, Operating temperature: -55...125°C, Kind of capacitor: MLCC.