MCG10P03-TP
MCG10P03-TP MCC (Micro Commercial Components)
Виробник: MCC (Micro Commercial Components)
Description: MOSFET P-CHANNEL MOSFET
Packaging: Bulk
Package / Case: 8-PowerVDFN
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: P-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 10A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 26mOhm @ 10A, 4.5V
Power Dissipation (Max): 20W
Vgs(th) (Max) @ Id: 1.5V @ 250µA
Supplier Device Package: DFN3030
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 2.5V, 4.5V
Vgs (Max): ±12V
Drain to Source Voltage (Vdss): 30 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 27 nC @ 4.5 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1550 pF @ 15 V
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MOSFET P-CHANNEL MOSFET, Packaging: Bulk, Package / Case: 8-PowerVDFN, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: P-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 10A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 26mOhm @ 10A, 4.5V, Power Dissipation (Max): 20W, Vgs(th) (Max) @ Id: 1.5V @ 250µA, Supplier Device Package: DFN3030, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 2.5V, 4.5V, Vgs (Max): ±12V, Drain to Source Voltage (Vdss): 30 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 27 nC @ 4.5 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1550 pF @ 15 V.