MCG240N10L-TP
MCG240N10L-TP MCC (Micro Commercial Components)
MCG240N10L(DFN3333).pdf
Виробник: MCC (Micro Commercial Components)
Description: IC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-VDFN Exposed Pad
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 5A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 240mOhm @ 3A, 10V
Power Dissipation (Max): 13.8W (Tj)
Vgs(th) (Max) @ Id: 3V @ 250µA
Supplier Device Package: DFN3333
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 100 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 8 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 380 pF @ 50 V
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-VDFN Exposed Pad, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 5A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 240mOhm @ 3A, 10V, Power Dissipation (Max): 13.8W (Tj), Vgs(th) (Max) @ Id: 3V @ 250µA, Supplier Device Package: DFN3333, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 100 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 8 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 380 pF @ 50 V.