Продукція > VISHAY > MCT06030C1582FPW00
MCT06030C1582FPW00
MCT06030C1582FPW00 VISHAY
Виробник: VISHAY
Category: SMD resistors
Description: Resistor: thin film; SMD; 0603; 15.8kΩ; 0.125W; ±1%; MCT0603; 0; 75V
Case - mm: 1608
Resistance: 15.8kΩ
Power: 0.125W
Tolerance: ±1%
Operating voltage: 75V
Operating temperature: -55...155°C
Temperature coefficient: 50ppm/°C
Mounting: SMD
Roll diameter max.: 330mm
Написати відгук
Category: SMD resistors, Description: Resistor: thin film; SMD; 0603; 15.8kΩ; 0.125W; ±1%; MCT0603; 0; 75V, Type of resistor: thin film, Case - inch: 0603, Case - mm: 1608, Resistance: 15.8kΩ, Power: 0.125W, Tolerance: ±1%, Operating voltage: 75V, Operating temperature: -55...155°C, Temperature coefficient: 50ppm/°C, Manufacturer series: MCT0603, Version: 0, Mounting: SMD, Roll diameter max.: 330mm.