MD10AC13-036
MD10AC13-036 AC Connectors
MD10AC13_Series_Drawing_edd0d4cc-67ac-4a42-b2df-869601a2e5ff.pdf?v=1713970514
Виробник: AC Connectors
Description: 3ft 10A Medical Grade Cord C13
Features: Hospital Grade
Packaging: Bulk
Color: Gray
Voltage Rating: 125V
Current Rating (Amps): 10A
Length: 3.00' (914.4mm)
Wire Gauge: 18 AWG
Shielding: Unshielded
Style: Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots)
Operating Temperature: -35°C ~ 105°C
Number of Conductors: 3
Cord Type: SJTW
1st Connector: NEMA 5-15P
2nd Connector: IEC 320-C13
Approval Agency Marking: cULus
Approved Countries: Canada, United States
на замовлення 19 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: 3ft 10A Medical Grade Cord C13, Features: Hospital Grade, Packaging: Bulk, Color: Gray, Voltage Rating: 125V, Current Rating (Amps): 10A, Length: 3.00' (914.4mm), Wire Gauge: 18 AWG, Shielding: Unshielded, Style: Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots), Operating Temperature: -35°C ~ 105°C, Number of Conductors: 3, Cord Type: SJTW, 1st Connector: NEMA 5-15P, 2nd Connector: IEC 320-C13, Approval Agency Marking: cULus, Approved Countries: Canada, United States.