MD10AC13-120
MD10AC13-120 AC Connectors
MD10AC13_Series_Drawing_edd0d4cc-67ac-4a42-b2df-869601a2e5ff.pdf?v=1713970518
Виробник: AC Connectors
Description: 10ft 10A Medical Grade Cord C17
Features: Hospital Grade
Packaging: Tape & Box (TB)
Color: Gray
Voltage Rating: 125V
Current Rating (Amps): 10A
Length: 10.00' (3.05m)
Wire Gauge: 18 AWG
Shielding: Unshielded
Style: Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots)
Operating Temperature: -35°C ~ 105°C
Number of Conductors: 3
Cord Type: SJTW
1st Connector: NEMA 5-15P
2nd Connector: IEC 320-C13 (2)
Approval Agency Marking: cULus
Approved Countries: Canada, United States
на замовлення 50 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: 10ft 10A Medical Grade Cord C17, Features: Hospital Grade, Packaging: Tape & Box (TB), Color: Gray, Voltage Rating: 125V, Current Rating (Amps): 10A, Length: 10.00' (3.05m), Wire Gauge: 18 AWG, Shielding: Unshielded, Style: Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots), Operating Temperature: -35°C ~ 105°C, Number of Conductors: 3, Cord Type: SJTW, 1st Connector: NEMA 5-15P, 2nd Connector: IEC 320-C13 (2), Approval Agency Marking: cULus, Approved Countries: Canada, United States.