MD300HFR120B3S STARPOWER SEMICONDUCTOR
MD300HFR120B3S.pdf
Виробник: STARPOWER SEMICONDUCTOR
Category: Transistor modules MOSFET
Description: Module; transistor/transistor; 1.2kV; 300A; B3.7; Idm: 1.096kA; SiC
Semiconductor structure: transistor/transistor
Case: B3.7
Gate-source voltage: ±20V
Technology: SiC
On-state resistance: 7.5mΩ
Drain current: 300A
Pulsed drain current: 1.096kA
Drain-source voltage: 1.2kV
Topology: MOSFET half-bridge
Type of semiconductor module: MOSFET transistor
Electrical mounting: FASTON connectors; screw
Mechanical mounting: screw
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Transistor modules MOSFET, Description: Module; transistor/transistor; 1.2kV; 300A; B3.7; Idm: 1.096kA; SiC, Semiconductor structure: transistor/transistor, Case: B3.7, Gate-source voltage: ±20V, Technology: SiC, On-state resistance: 7.5mΩ, Drain current: 300A, Pulsed drain current: 1.096kA, Drain-source voltage: 1.2kV, Topology: MOSFET half-bridge, Type of semiconductor module: MOSFET transistor, Electrical mounting: FASTON connectors; screw, Mechanical mounting: screw.