MD30FSR120L2SF STARPOWER SEMICONDUCTOR
MD30FSR120L2SF.pdf
Виробник: STARPOWER SEMICONDUCTOR
Category: Transistor modules MOSFET
Description: Module; transistor/transistor; 1.2kV; 30A; L2; Press-in PCB; 203W
Type of semiconductor module: MOSFET transistor
Semiconductor structure: transistor/transistor
Drain-source voltage: 1.2kV
Drain current: 30A
Case: L2
Topology: MOSFET three-phase bridge; NTC thermistor
Electrical mounting: Press-in PCB
On-state resistance: 60mΩ
Pulsed drain current: 154A
Power dissipation: 203W
Technology: SiC
Gate-source voltage: -4...22V
Mechanical mounting: screw
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Transistor modules MOSFET, Description: Module; transistor/transistor; 1.2kV; 30A; L2; Press-in PCB; 203W, Type of semiconductor module: MOSFET transistor, Semiconductor structure: transistor/transistor, Drain-source voltage: 1.2kV, Drain current: 30A, Case: L2, Topology: MOSFET three-phase bridge; NTC thermistor, Electrical mounting: Press-in PCB, On-state resistance: 60mΩ, Pulsed drain current: 154A, Power dissipation: 203W, Technology: SiC, Gate-source voltage: -4...22V, Mechanical mounting: screw.