MD400HFR120C2S STARPOWER SEMICONDUCTOR
MD400HFR120C2S.pdf
Виробник: STARPOWER SEMICONDUCTOR
Category: Transistor modules MOSFET
Description: Module; transistor/transistor; 1.2kV; 400A; C2 62mm; Idm: 1.664kA
Semiconductor structure: transistor/transistor
Case: C2 62mm
Gate-source voltage: -4...22V
Technology: SiC
On-state resistance: 5.8mΩ
Drain current: 400A
Pulsed drain current: 1.664kA
Drain-source voltage: 1.2kV
Topology: MOSFET half-bridge
Type of semiconductor module: MOSFET transistor
Electrical mounting: FASTON connectors; screw
Mechanical mounting: screw
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Transistor modules MOSFET, Description: Module; transistor/transistor; 1.2kV; 400A; C2 62mm; Idm: 1.664kA, Semiconductor structure: transistor/transistor, Case: C2 62mm, Gate-source voltage: -4...22V, Technology: SiC, On-state resistance: 5.8mΩ, Drain current: 400A, Pulsed drain current: 1.664kA, Drain-source voltage: 1.2kV, Topology: MOSFET half-bridge, Type of semiconductor module: MOSFET transistor, Electrical mounting: FASTON connectors; screw, Mechanical mounting: screw.