Продукція > VICOR CORPORATION > MDCD270P120M500A40
MDCD270P120M500A40 Vicor Corporation
ug_ChiP_DCM_EvalBoard.pdf
Виробник: Vicor Corporation
Description: EVAL BRD FOR MDCM270P120M500A40
Packaging: Box
Voltage - Output: 12V
Voltage - Input: 160V ~ 420V
Current - Output: 41.67A
Regulator Topology: Buck
Board Type: Fully Populated
Utilized IC / Part: MDCM270P120M500A40
Supplied Contents: Board(s)
Main Purpose: DC/DC, Step Down
Outputs and Type: 1, Isolated
Power - Output: 500 W