Продукція > VICOR CORPORATION > MDCD270P280M500A40
MDCD270P280M500A40
MDCD270P280M500A40 Vicor Corporation
MDCM270P280M500A40_ds.pdf
Виробник: Vicor Corporation
Description: EVAL BRD FOR MDCM270P280M500A40
Packaging: Box
Voltage - Output: 28V
Voltage - Input: 160V ~ 420V
Current - Output: 17.86A
Regulator Topology: Buck
Board Type: Fully Populated
Utilized IC / Part: MDCM270P280M500A40
Supplied Contents: Board(s)
Main Purpose: DC/DC, Step Down
Outputs and Type: 1, Isolated
Part Status: Active
Power - Output: 500 W