Продукція > VICOR > MDCM270P280M500A40
MDCM270P280M500A40
MDCM270P280M500A40 Vicor
MDCM270P280M500A40_ds.pdf
Виробник: Vicor
DC/DC Converters - Through Hole 270VIN MDCM DC/DC Converter 28VOUT500W
на замовлення 1 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 28V 500W, Packaging: Tray, Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO, Package / Case: 9-DIP Module, Size / Dimension: 1.88" L x 0.90" W x 0.29" H (47.7mm x 22.8mm x 7.3mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 420V, Efficiency: 93.1%, Current - Output (Max): 17.86A, Voltage - Input (Min): 160V, Voltage - Output 1: 28V, Part Status: Active, Power (Watts): 500 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 4.242 kV.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MDCM270P280M500A40 MDCM270P280M500A40 Виробник : Vicor Corporation MDCM270P280M500A40_ds.pdf Description: DC DC CONVERTER 28V 500W
Packaging: Tray
Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Package / Case: 9-DIP Module
Size / Dimension: 1.88" L x 0.90" W x 0.29" H (47.7mm x 22.8mm x 7.3mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 420V
Efficiency: 93.1%
Current - Output (Max): 17.86A
Voltage - Input (Min): 160V
Voltage - Output 1: 28V
Part Status: Active
Power (Watts): 500 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4.242 kV