Продукція > HIROSE CONNECTOR > MDF7-16D-2.54DSA(56)
MDF7-16D-2.54DSA(56)
MDF7-16D-2.54DSA(56) Hirose Connector
MDF7_catalog-939610.pdf
Виробник: Hirose Connector
Board to Board & Mezzanine Connectors REC 16P DOUBLE GOLD
на замовлення 70 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN RCPT 16POS 0.1 GOLD PCB, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Bottom Entry, Voltage Rating: 250VAC, Current Rating (Amps): 3A, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 16, Style: Board to Board, Operating Temperature: -35°C ~ 85°C, Contact Type: Female Socket, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 8.00µin (0.203µm), Contact Finish - Post: Tin, Contact Length - Post: 0.118" (3.00mm), Insulation Height: 0.197" (5.00mm), Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm), Number of Rows: 2.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MDF7-16D-2.54DSA(56) MDF7-16D-2.54DSA(56) Виробник : Hirose Electric Co Ltd MDF7.pdf Description: CONN RCPT 16POS 0.1 GOLD PCB
Packaging: Bulk
Connector Type: Receptacle, Bottom Entry
Voltage Rating: 250VAC
Current Rating (Amps): 3A
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 16
Style: Board to Board
Operating Temperature: -35°C ~ 85°C
Contact Type: Female Socket
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: 8.00µin (0.203µm)
Contact Finish - Post: Tin
Contact Length - Post: 0.118" (3.00mm)
Insulation Height: 0.197" (5.00mm)
Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm)