MDF7-6P-2.54DSA(95) Hirose Electric Co Ltd
Виробник: Hirose Electric Co Ltd
Description: CONN HEADER VERT 6POS 2.54MM
Packaging: Bag
Connector Type: Header
Voltage Rating: 250VAC
Current Rating (Amps): 3A
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 6
Number of Rows: 1
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -35°C ~ 85°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Brass
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Mating: Tin
Contact Finish - Post: Tin
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.118" (3.00mm)
Insulation Height: 0.100" (2.54mm)
Shrouding: Unshrouded
Overall Contact Length: 0.612" (15.54mm)
Insulation Material: Polybutylene Terephthalate (PBT)
Contact Length - Mating: 0.394" (10.00mm)
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER VERT 6POS 2.54MM, Packaging: Bag, Connector Type: Header, Voltage Rating: 250VAC, Current Rating (Amps): 3A, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 6, Number of Rows: 1, Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -35°C ~ 85°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Brass, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Finish - Mating: Tin, Contact Finish - Post: Tin, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.118" (3.00mm), Insulation Height: 0.100" (2.54mm), Shrouding: Unshrouded, Overall Contact Length: 0.612" (15.54mm), Insulation Material: Polybutylene Terephthalate (PBT), Contact Length - Mating: 0.394" (10.00mm).