Продукція > HIROSE CONNECTOR > MDF7-9P-2.54DSA(55)
MDF7-9P-2.54DSA(55)
MDF7-9P-2.54DSA(55) Hirose Connector
MDF7_Catalog_D49417_en-2585884.pdf
Виробник: Hirose Connector
Board to Board & Mezzanine Connectors 9P SNG ROW PIN HDR STRT T/H BTM ENT CON
на замовлення 228 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 5
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER VERT 9POS 2.54MM, Packaging: Bag, Connector Type: Header, Voltage Rating: 250V, Current Rating (Amps): 3A, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 9, Number of Rows: 1, Style: Board to Board, Operating Temperature: -35°C ~ 85°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Brass, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Finish - Mating: Tin, Contact Finish Thickness - Mating: 39.4µin (1.00µm), Contact Finish - Post: Tin, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.118" (3.00mm), Insulation Height: 0.100" (2.54mm), Shrouding: Unshrouded, Overall Contact Length: 0.612" (15.54mm), Insulation Material: Polybutylene Terephthalate (PBT), Contact Length - Mating: 0.394" (10.00mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MDF7-9P-2.54DSA(55) MDF7-9P-2.54DSA(55) Виробник : Hirose Electric Co Ltd MDF7.pdf Description: CONN HEADER VERT 9POS 2.54MM
Packaging: Bag
Connector Type: Header
Voltage Rating: 250V
Current Rating (Amps): 3A
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 9
Number of Rows: 1
Style: Board to Board
Operating Temperature: -35°C ~ 85°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Brass
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Mating: Tin
Contact Finish Thickness - Mating: 39.4µin (1.00µm)
Contact Finish - Post: Tin
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.118" (3.00mm)
Insulation Height: 0.100" (2.54mm)
Shrouding: Unshrouded
Overall Contact Length: 0.612" (15.54mm)
Insulation Material: Polybutylene Terephthalate (PBT)
Contact Length - Mating: 0.394" (10.00mm)