MEZDPD3603A-0001
MEZDPD3603A-0001 Monolithic Power Systems Inc.
mezdpd3603a_r1.0_6.pdf
Виробник: Monolithic Power Systems Inc.
Description: DC DC CONVERTER 5V
Packaging: Tube
Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP
Package / Case: 12-DIP Module
Size / Dimension: 0.91" L x 0.63" W x 0.35" H (23.0mm x 16.0mm x 9.0mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Non-Isolated PoL Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 36V
Efficiency: 90%
Current - Output (Max): 3A
Voltage - Input (Min): 4.5V
Voltage - Output 1: 5V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
на замовлення 165 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 5V, Packaging: Tube, Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, Package / Case: 12-DIP Module, Size / Dimension: 0.91" L x 0.63" W x 0.35" H (23.0mm x 16.0mm x 9.0mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Non-Isolated PoL Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 36V, Efficiency: 90%, Current - Output (Max): 3A, Voltage - Input (Min): 4.5V, Voltage - Output 1: 5V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MEZDPD3603A-0001 MEZDPD3603A-0001 Виробник : Monolithic Power Systems (MPS) mezdpd3603a_r1.0_6.pdf Non-Isolated DC/DC Converters Programmable 6.5-36V DCDC Power supply up to 3A, 5V output Voltage