MHB75-24S24
MHB75-24S24 MEAN WELL
MHB75_SPEC-1291883.pdf
Виробник: MEAN WELL
Isolated DC/DC Converters - Through Hole 75W 24Vin 24Vout 15A Half-Brick Regulate
на замовлення 7 шт:
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 24V 75W, Packaging: Tube, Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO, Package / Case: Half Brick, Size / Dimension: 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 36V, Efficiency: 88%, Current - Output (Max): 3.13A, Supplier Device Package: Half Brick, Voltage - Input (Min): 18V, Voltage - Output 1: 24V, Part Status: Active, Power (Watts): 75 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1.5 kV.
Інші пропозиції MHB75-24S24
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MHB75-24S24 MHB75-24S24 Виробник : MEAN WELL USA Inc. MHB75-spec.pdf Description: DC DC CONVERTER 24V 75W
Packaging: Tube
Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Package / Case: Half Brick
Size / Dimension: 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 36V
Efficiency: 88%
Current - Output (Max): 3.13A
Supplier Device Package: Half Brick
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Output 1: 24V
Part Status: Active
Power (Watts): 75 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.5 kV