MHC-500-18
MHC-500-18 KUBARA LAMINA
MHx500.pdf
Виробник: KUBARA LAMINA
Category: Diode - thyristor modules
Description: Module: diode-thyristor; 1.8kV; 500A; 62MM; Ufmax: 1.31V; Ifsm: 17kA
Type of semiconductor module: diode-thyristor
Semiconductor structure: double series
Max. off-state voltage: 1.8kV
Load current: 500A
Case: 62MM
Max. forward voltage: 1.31V
Max. forward impulse current: 17kA
Gate current: 200mA
Electrical mounting: screw
Mechanical mounting: screw
Max. load current: 785A
на замовлення 1 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Diode - thyristor modules, Description: Module: diode-thyristor; 1.8kV; 500A; 62MM; Ufmax: 1.31V; Ifsm: 17kA, Type of semiconductor module: diode-thyristor, Semiconductor structure: double series, Max. off-state voltage: 1.8kV, Load current: 500A, Case: 62MM, Max. forward voltage: 1.31V, Max. forward impulse current: 17kA, Gate current: 200mA, Electrical mounting: screw, Mechanical mounting: screw, Max. load current: 785A.