MIW40N120AH2Y-BP
MIW40N120AH2Y-BP MCC (Micro Commercial Components)
MIW40N120AH2Y(TO-247AB).pdf
Виробник: MCC (Micro Commercial Components)
Description: IGBT DISCRETE,TO-247AB
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 175°C (TJ)
Input Type: Standard
Reverse Recovery Time (trr): 225 ns
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 1.95V @ 15V, 40A
Supplier Device Package: TO-247AB
IGBT Type: Trench Field Stop
Td (on/off) @ 25°C: 56ns/192ns
Switching Energy: 2.29mJ (on), 1.12mJ (off)
Test Condition: 600V, 40A, 10Ohm, 15V
Gate Charge: 120 nC
Current - Collector (Ic) (Max): 80 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1200 V
Current - Collector Pulsed (Icm): 120 A
Power - Max: 288 W
на замовлення 310 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IGBT DISCRETE,TO-247AB, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 175°C (TJ), Input Type: Standard, Reverse Recovery Time (trr): 225 ns, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 1.95V @ 15V, 40A, Supplier Device Package: TO-247AB, IGBT Type: Trench Field Stop, Td (on/off) @ 25°C: 56ns/192ns, Switching Energy: 2.29mJ (on), 1.12mJ (off), Test Condition: 600V, 40A, 10Ohm, 15V, Gate Charge: 120 nC, Current - Collector (Ic) (Max): 80 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1200 V, Current - Collector Pulsed (Icm): 120 A, Power - Max: 288 W.