MIW40N65-BP
MIW40N65-BP MCC (Micro Commercial Components)
MIW40N65(TO-247).pdf
Виробник: MCC (Micro Commercial Components)
Description: IGBT TRENCH FS 650V 80A TO-247-3
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Input Type: Standard
Reverse Recovery Time (trr): 41 ns
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.4V @ 15V, 40A
Supplier Device Package: TO-247-3
IGBT Type: Trench Field Stop
Td (on/off) @ 25°C: 62ns/265ns
Switching Energy: 3.3mJ (on), 1.4mJ (off)
Test Condition: 600V, 40A, 10Ohm, 15V
Gate Charge: 165 nC
Current - Collector (Ic) (Max): 80 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 650 V
Current - Collector Pulsed (Icm): 120 A
Power - Max: 280 W
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IGBT TRENCH FS 650V 80A TO-247-3, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Input Type: Standard, Reverse Recovery Time (trr): 41 ns, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.4V @ 15V, 40A, Supplier Device Package: TO-247-3, IGBT Type: Trench Field Stop, Td (on/off) @ 25°C: 62ns/265ns, Switching Energy: 3.3mJ (on), 1.4mJ (off), Test Condition: 600V, 40A, 10Ohm, 15V, Gate Charge: 165 nC, Current - Collector (Ic) (Max): 80 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 650 V, Current - Collector Pulsed (Icm): 120 A, Power - Max: 280 W.