MIW40N65AT2Y-BP
MIW40N65AT2Y-BP MCC (Micro Commercial Components)
MIW40N65AT2Y(TO-247AB).pdf
Виробник: MCC (Micro Commercial Components)
Description: IGBT DISCRETE,TO-247AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 175°C (TJ)
Input Type: Standard
Reverse Recovery Time (trr): 79 ns
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 1.9V @ 15V, 40A
Supplier Device Package: TO-247AB
IGBT Type: Trench Field Stop
Td (on/off) @ 25°C: 55ns/129ns
Switching Energy: 1.34mJ (on), 910µJ (off)
Test Condition: 400V, 40A, 20Ohm, 15V
Gate Charge: 140 pC
Current - Collector (Ic) (Max): 80 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 650 V
Current - Collector Pulsed (Icm): 120 A
Power - Max: 187 W
на замовлення 360 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IGBT DISCRETE,TO-247AB, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 175°C (TJ), Input Type: Standard, Reverse Recovery Time (trr): 79 ns, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 1.9V @ 15V, 40A, Supplier Device Package: TO-247AB, IGBT Type: Trench Field Stop, Td (on/off) @ 25°C: 55ns/129ns, Switching Energy: 1.34mJ (on), 910µJ (off), Test Condition: 400V, 40A, 20Ohm, 15V, Gate Charge: 140 pC, Current - Collector (Ic) (Max): 80 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 650 V, Current - Collector Pulsed (Icm): 120 A, Power - Max: 187 W.