MJN2C-AC24
MJN2C-AC24 Omron Automation and Safety
MJN-Datasheet.pdf
Виробник: Omron Automation and Safety
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 24VAC
Operating Temperature: -45°C ~ 60°C
Termination Style: Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 70.8 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Alloy
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 600VAC, 28VDC - Max
Must Operate Voltage: 20.4 VAC
Operate Time: 20 ms
Release Time: 10 ms
Approval Agency: CSA, UR
Load - Max Switching: 6000VA, 280W
на замовлення 456 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 24VAC, Operating Temperature: -45°C ~ 60°C, Termination Style: Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm), Relay Type: General Purpose, Coil Current: 70.8 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 600VAC, 28VDC - Max, Must Operate Voltage: 20.4 VAC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 10 ms, Approval Agency: CSA, UR, Load - Max Switching: 6000VA, 280W.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MJN2C-AC24 MJN2C-AC24 Виробник : Omron Automation and Safety 090600_OMRON_MJNdatasheet_J34I-E-01[1].pdf General Purpose Relays PLUG-IN DPDT 24VAC