MJN2C-E-AC24
MJN2C-E-AC24 Omron Automation and Safety
MJN-Datasheet.pdf
Виробник: Omron Automation and Safety
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 20A 24V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 24VAC
Operating Temperature: -45°C ~ 60°C
Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 70.8 mA
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 20 A
Switching Voltage: 600VAC, 28VDC - Max
Must Operate Voltage: 20.4 VAC
Operate Time: 20 ms
Release Time: 10 ms
Part Status: Active
на замовлення 5 шт:
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 20A 24V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 24VAC, Operating Temperature: -45°C ~ 60°C, Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Relay Type: General Purpose, Coil Current: 70.8 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 20 A, Switching Voltage: 600VAC, 28VDC - Max, Must Operate Voltage: 20.4 VAC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 10 ms, Part Status: Active.
Інші пропозиції MJN2C-E-AC24
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MJN2C-E-AC24 Виробник : Omron Automation and Safety 090600_OMRON_MJNdatasheet_J34I-E-01[1]-1189366.pdf General Purpose Relays FLNG MT DPDT 24VAC