MKP10H610G-C
MKP10H610G-C MIFLEX SOLUTIONS
MKP-10-ENG.pdf
Виробник: MIFLEX SOLUTIONS
Category: Audio polypropylene capacitors
Description: Capacitor: polypropylene; 10uF; 600VDC; ±2%; Ø35x65mm; Leads: axial
Type of capacitor: polypropylene
Capacitance: 10µF
Mounting: THT
Tolerance: ±2%
Climate class: 25/085/21
Operating temperature: -25...85°C
Dissipation: 0.003
Diameter: 35mm
Body dimensions: Ø35x65mm
Height: 65mm
Operating voltage: 600V DC
Capacitor application: audio equipment
Leads: axial
Manufacturer series: MKP10
на замовлення 10 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Audio polypropylene capacitors, Description: Capacitor: polypropylene; 10uF; 600VDC; ±2%; Ø35x65mm; Leads: axial, Type of capacitor: polypropylene, Capacitance: 10µF, Mounting: THT, Tolerance: ±2%, Climate class: 25/085/21, Operating temperature: -25...85°C, Dissipation: 0.003, Diameter: 35mm, Body dimensions: Ø35x65mm, Height: 65mm, Operating voltage: 600V DC, Capacitor application: audio equipment, Leads: axial, Manufacturer series: MKP10.