MKP1837310163D Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
mkp1837.pdf
Виробник: Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Description: CAP FILM 10000PF 2.5% 160VDC RAD
Tolerance: ±2.5%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Applications: High Frequency, Switching
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 100V
Voltage Rating - DC: 160V
Height - Seated (Max): 0.276" (7.00mm)
Capacitance: 10000 pF
Size / Dimension: 0.295" L x 0.217" W (7.50mm x 5.50mm)
Написати відгук
Description: CAP FILM 10000PF 2.5% 160VDC RAD, Tolerance: ±2.5%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Applications: High Frequency, Switching, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 100V, Voltage Rating - DC: 160V, Height - Seated (Max): 0.276" (7.00mm), Capacitance: 10000 pF, Size / Dimension: 0.295" L x 0.217" W (7.50mm x 5.50mm).