MLP2016H1R0MT
MLP2016H1R0MT TDK Corporation
inductor_commercial_power_mlp2016_en.pdf
Виробник: TDK Corporation
Description: FIXED IND 1UH 1.3A 112.5MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: 0806 (2016 Metric)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Type: Multilayer
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 112.5mOhm Max
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 2 MHz
Supplier Device Package: 0806 (2016 Metric)
Height - Seated (Max): 0.039" (1.00mm)
Inductance: 1 µH
Current Rating (Amps): 1.3 A