MLR155K630
MLR155K630 NTE Electronics, Inc
mlr.pdf
Виробник: NTE Electronics, Inc
Description: CAP FILM 1.5UF 10% 630VDC RADIAL
Packaging: Bag
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.220" (31.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester
Voltage Rating - AC: 250V
Voltage Rating - DC: 630V
Height - Seated (Max): 1.240" (31.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1.5 µF
Size / Dimension: 1.457" L x 0.787" W (37.00mm x 20.00mm)
на замовлення 447 шт:
Написати відгук
Description: CAP FILM 1.5UF 10% 630VDC RADIAL, Packaging: Bag, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.220" (31.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Voltage Rating - AC: 250V, Voltage Rating - DC: 630V, Height - Seated (Max): 1.240" (31.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 1.5 µF, Size / Dimension: 1.457" L x 0.787" W (37.00mm x 20.00mm).