MLR185K630
MLR185K630 NTE Electronics, Inc
mlr.pdf
Виробник: NTE Electronics, Inc
Description: CAP FILM 1.8UF 10% 630VDC RADIAL
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.614" (41.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester
Voltage Rating - AC: 250V
Voltage Rating - DC: 630V
Height - Seated (Max): 1.161" (29.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1.8 µF
Size / Dimension: 1.811" L x 0.748" W (46.00mm x 19.00mm)
на замовлення 491 шт:
Написати відгук
Description: CAP FILM 1.8UF 10% 630VDC RADIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Bag, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.614" (41.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Voltage Rating - AC: 250V, Voltage Rating - DC: 630V, Height - Seated (Max): 1.161" (29.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 1.8 µF, Size / Dimension: 1.811" L x 0.748" W (46.00mm x 19.00mm).