MLR305K400
MLR305K400 NTE Electronics, Inc
mlr.pdf
Виробник: NTE Electronics, Inc
Description: CAP FILM 3UF 10% 400VDC RADIAL
Packaging: Bag
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.220" (31.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester
Voltage Rating - AC: 200V
Voltage Rating - DC: 400V
Height - Seated (Max): 1.181" (30.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 3 µF
Size / Dimension: 1.457" L x 0.748" W (37.00mm x 19.00mm)
на замовлення 221 шт:
Написати відгук
Description: CAP FILM 3UF 10% 400VDC RADIAL, Packaging: Bag, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.220" (31.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Voltage Rating - AC: 200V, Voltage Rating - DC: 400V, Height - Seated (Max): 1.181" (30.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 3 µF, Size / Dimension: 1.457" L x 0.748" W (37.00mm x 19.00mm).