Продукція > NKK SWITCHES > MLW3012-28-RB-2A
MLW3012-28-RB-2A
MLW3012-28-RB-2A NKK Switches
MLW.pdf
Виробник: NKK Switches
Description: SWITCH ROCKER SPDT 5A 125V
Features: Epoxy Sealed Terminals
Packaging: Tray
Current Rating (Amps): 5A (AC), 3A (DC)
Mounting Type: Panel Mount, Snap-In
Circuit: SPDT
Switch Function: On-On
Operating Temperature: -10°C ~ 50°C
Termination Style: Solder Lug
Illumination Type, Color: Incandescent, White
Illumination Voltage (Nominal): 28 VAC
Actuator Type: Concave (Curved) - Illuminated
Approval Agency: UL
Panel Cutout Dimensions: Square - 19.20mm²
Color - Actuator/Cap: White
Actuator Marking: No Marking
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 30 V
на замовлення 5 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SWITCH ROCKER SPDT 5A 125V, Features: Epoxy Sealed Terminals, Packaging: Tray, Current Rating (Amps): 5A (AC), 3A (DC), Mounting Type: Panel Mount, Snap-In, Circuit: SPDT, Switch Function: On-On, Operating Temperature: -10°C ~ 50°C, Termination Style: Solder Lug, Illumination Type, Color: Incandescent, White, Illumination Voltage (Nominal): 28 VAC, Actuator Type: Concave (Curved) - Illuminated, Approval Agency: UL, Panel Cutout Dimensions: Square - 19.20mm², Color - Actuator/Cap: White, Actuator Marking: No Marking, Voltage Rating - AC: 125 V, Voltage Rating - DC: 30 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MLW3012-28-RB-2A Виробник : NKK Switches mlw-784452.pdf Rocker Switches ON-ON SNAPIN 28V LMP WHT RKR BLK BZL SLDR