MLZ2012M3R3HT
MLZ2012M3R3HT TDK Corporation
inductor_commercial_decoupling_mlz2012_en.pdf
Виробник: TDK Corporation
Description: FIXED IND 3.3UH 500MA 200MOHM SM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Type: Multilayer
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 200mOhm
Current - Saturation (Isat): 350mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 2 MHz
Supplier Device Package: 0805 (2012 Metric)
Height - Seated (Max): 0.049" (1.25mm)
Part Status: Active
Inductance: 3.3 µH
Current Rating (Amps): 500 mA