MMB02070C2878FB200
MMB02070C2878FB200 Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
melfprof.pdf
Виробник: Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Description: MMB 0207-50 1% B2 2R87
Power (Watts): 0.4W, 2/5W
Tolerance: ±1%
Features: Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: MELF, 0207
Temperature Coefficient: ±50ppm/°C
Size / Dimension: 0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
Composition: Thin Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Ratings: AEC-Q200
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0207
Resistance: 2.87 Ohms
Написати відгук
Description: MMB 0207-50 1% B2 2R87, Power (Watts): 0.4W, 2/5W, Tolerance: ±1%, Features: Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: MELF, 0207, Temperature Coefficient: ±50ppm/°C, Size / Dimension: 0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm), Composition: Thin Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Ratings: AEC-Q200, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0207, Resistance: 2.87 Ohms.