MMK474J3AF322818
MMK474J3AF322818 Lumimax Optoelectronic Technology
MMKP82%20Datasheet.pdf
Виробник: Lumimax Optoelectronic Technology
Description: CAP FILM 0.47uF 5% 1KVDC RAD
Tolerance: ±5%
Features: High Frequency and High Stability
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Power Factor Correction (PFC)
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 600V
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 1.102" (28.00mm)
Capacitance: 0.47 µF
Size / Dimension: 1.260" L x 0.709" W (32.00mm x 18.00mm)
на замовлення 1000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP FILM 0.47uF 5% 1KVDC RAD, Tolerance: ±5%, Features: High Frequency and High Stability, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Power Factor Correction (PFC), Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 600V, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 1.102" (28.00mm), Capacitance: 0.47 µF, Size / Dimension: 1.260" L x 0.709" W (32.00mm x 18.00mm).