MOT-IG32PGM-24VDC
MOT-IG32PGM-24VDC ISL Products International
MOT-IG32PGM-24VDC_6.12.20_Spec.pdf
Виробник: ISL Products International
Description: GEAR MOTOR BRUSH 24V W/WIRES
Packaging: Box
Voltage - Rated: 24VDC
Size / Dimension: Round - 1.417" Dia (36.00mm)
Function: Gearmotor
RPM: 96 RPM
Type: DC Motor
Termination Style: Wire Leads
Power - Rated: 15W
Diameter - Shaft: 0.236" (6.00mm)
Mounting Hole Spacing: 0.709" (18.00mm)
Length - Shaft and Bearing: 3.622" (92.00mm)
Gear Reduction Ratio: 51
Motor Type: Brushed
Torque - Rated (oz-in / mNm): 128.5 / 945
Torque - Max Momentary (oz-in / mNm): 555 / 3922
Part Status: Active
на замовлення 27 шт:
Написати відгук
Description: GEAR MOTOR BRUSH 24V W/WIRES, Packaging: Box, Voltage - Rated: 24VDC, Size / Dimension: Round - 1.417" Dia (36.00mm), Function: Gearmotor, RPM: 96 RPM, Type: DC Motor, Termination Style: Wire Leads, Power - Rated: 15W, Diameter - Shaft: 0.236" (6.00mm), Mounting Hole Spacing: 0.709" (18.00mm), Length - Shaft and Bearing: 3.622" (92.00mm), Gear Reduction Ratio: 51, Motor Type: Brushed, Torque - Rated (oz-in / mNm): 128.5 / 945, Torque - Max Momentary (oz-in / mNm): 555 / 3922, Part Status: Active.