MPH04-05S24
MPH04-05S24 P-DUKE Technology, Inc.
mps_h_04_datasheet.pdf
Виробник: P-DUKE Technology, Inc.
Description: DC DC CONVERTER 24V 3.5W
Package / Case: 16-DIP Module, 7 Leads
Size / Dimension: 0.96" L x 0.57" W x 0.40" H (24.3mm x 14.4mm x 10.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial), Medical
Voltage - Input (Max): 12V
Approval Agency: CB, CE, cURus
Efficiency: 82%
Current - Output (Max): 146mA
Voltage - Input (Min): 4.5V
Voltage - Output 1: 24V
Power (Watts): 3.5 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 5 kV
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 24V 3.5W, Features: Remote On/Off, Packaging: Tube, Package / Case: 16-DIP Module, 7 Leads, Size / Dimension: 0.96" L x 0.57" W x 0.40" H (24.3mm x 14.4mm x 10.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Medical, Voltage - Input (Max): 12V, Approval Agency: CB, CE, cURus, Efficiency: 82%, Current - Output (Max): 146mA, Voltage - Input (Min): 4.5V, Voltage - Output 1: 24V, Power (Watts): 3.5 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 5 kV.