MPM20-12D12
MPM20-12D12 P-DUKE Technology, Inc.
MPM20%28W%29%20Datasheet.pdf
Виробник: P-DUKE Technology, Inc.
Description: DC DC CONVERTER +/-12V 20W
Features: Adjustable Output
Packaging: Tube
Package / Case: 6-DIP Module, 5 Leads
Size / Dimension: 1.60" L x 1.00" W x 0.40" H (40.6mm x 25.4mm x 10.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial), Medical
Voltage - Input (Max): 18V
Approval Agency: CB, CE, cURus, FCC
Efficiency: 89%
Current - Output (Max): 833mA, 833mA
Voltage - Input (Min): 9V
Voltage - Output 1: 12V
Voltage - Output 2: -12V
Part Status: Active
Power (Watts): 20 W
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 5 kV
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER +/-12V 20W, Features: Adjustable Output, Packaging: Tube, Package / Case: 6-DIP Module, 5 Leads, Size / Dimension: 1.60" L x 1.00" W x 0.40" H (40.6mm x 25.4mm x 10.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Medical, Voltage - Input (Max): 18V, Approval Agency: CB, CE, cURus, FCC, Efficiency: 89%, Current - Output (Max): 833mA, 833mA, Voltage - Input (Min): 9V, Voltage - Output 1: 12V, Voltage - Output 2: -12V, Part Status: Active, Power (Watts): 20 W, Number of Outputs: 2, Voltage - Isolation: 5 kV.