MPMA10012502AT1
MPMA10012502AT1 Vishay Dale Thin Film
mpma.pdf
Виробник: Vishay Dale Thin Film
Description: RES NTWRK 2 RES 1K, 25K OHM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Resistance (Ohms): 1k, 25k
Tolerance: ±0.1%
Power Per Element: 100mW
Circuit Type: Voltage Divider
Number of Pins: 3
Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Temperature Coefficient: ±25ppm/°C
Size / Dimension: 0.113" L x 0.051" W (2.86mm x 1.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Applications: Voltage Divider (TCR Matched)
Supplier Device Package: SOT-23
Height - Seated (Max): 0.044" (1.12mm)
Resistor Matching Ratio: ±0.05%
Resistor-Ratio-Drift: ±5ppm/°C
Number of Resistors: 2
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q200
Написати відгук
Description: RES NTWRK 2 RES 1K, 25K OHM, Packaging: Tape & Reel (TR), Resistance (Ohms): 1k, 25k, Tolerance: ±0.1%, Power Per Element: 100mW, Circuit Type: Voltage Divider, Number of Pins: 3, Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Temperature Coefficient: ±25ppm/°C, Size / Dimension: 0.113" L x 0.051" W (2.86mm x 1.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Applications: Voltage Divider (TCR Matched), Supplier Device Package: SOT-23, Height - Seated (Max): 0.044" (1.12mm), Resistor Matching Ratio: ±0.05%, Resistor-Ratio-Drift: ±5ppm/°C, Number of Resistors: 2, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q200.