MPP06-12S05A
MPP06-12S05A P-Duke Technology Inc.
MPP06%28W%29%20Datasheet.pdf
Виробник: P-Duke Technology Inc.
Description: DC DC CONVERTER 5V 6W
Features: Adjustable Output
Packaging: Tube
Package / Case: 24-DIP Module, 5 Leads
Size / Dimension: 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial), Medical
Voltage - Input (Max): 18V
Approval Agency: CB, CE, cURus, FCC
Efficiency: 86%
Current - Output (Max): 1.2A
Voltage - Input (Min): 9V
Voltage - Output 1: 5V
Power (Watts): 6 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 5 kV
на замовлення 10 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 5V 6W, Features: Adjustable Output, Packaging: Tube, Package / Case: 24-DIP Module, 5 Leads, Size / Dimension: 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Medical, Voltage - Input (Max): 18V, Approval Agency: CB, CE, cURus, FCC, Efficiency: 86%, Current - Output (Max): 1.2A, Voltage - Input (Min): 9V, Voltage - Output 1: 5V, Power (Watts): 6 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 5 kV.