MPQ18021HS-A-LF Monolithic Power Systems (MPS)
MPQ18021A_r1.0-537750.pdf
Виробник: Monolithic Power Systems (MPS)
Gate Drivers 100V 2.5A High Freq. Half-Bridge Driver
на замовлення 6 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC GATE DRVR HALF-BRIDGE 8SOIC, Packaging: Tube, Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Voltage - Supply: 9V ~ 18V, Input Type: Non-Inverting, High Side Voltage - Max (Bootstrap): 115 V, Supplier Device Package: 8-SOIC, Rise / Fall Time (Typ): 12ns, 9ns, Channel Type: Independent, Driven Configuration: Half-Bridge, Number of Drivers: 2, Gate Type: MOSFET (N-Channel), Logic Voltage - VIL, VIH: 1V, 2.4V, Current - Peak Output (Source, Sink): 2.5A, 2.5A, DigiKey Programmable: Not Verified.
Інші пропозиції MPQ18021HS-A-LF
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Packaging: Tube
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Voltage - Supply: 9V ~ 18V
Input Type: Non-Inverting
High Side Voltage - Max (Bootstrap): 115 V
Supplier Device Package: 8-SOIC
Rise / Fall Time (Typ): 12ns, 9ns
Channel Type: Independent
Driven Configuration: Half-Bridge
Number of Drivers: 2
Gate Type: MOSFET (N-Channel)
Logic Voltage - VIL, VIH: 1V, 2.4V
Current - Peak Output (Source, Sink): 2.5A, 2.5A