MPQ20056GG-18-AEC1-P
MPQ20056GG-18-AEC1-P Monolithic Power Systems Inc.
Виробник: Monolithic Power Systems Inc.
Description: IC REG LINEAR 1.8V 250MA 8QFN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-TFDFN Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 250mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 250 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 8-QFN (2x2)
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V
Control Features: Enable
Grade: Automotive
PSRR: 65dB ~ 33dB (100Hz ~ 1MHz)
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
Current - Supply (Max): 330 µA
Qualification: AEC-Q100
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC REG LINEAR 1.8V 250MA 8QFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-TFDFN Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 250mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 250 µA, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 8-QFN (2x2), Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V, Control Features: Enable, Grade: Automotive, PSRR: 65dB ~ 33dB (100Hz ~ 1MHz), Protection Features: Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO), Current - Supply (Max): 330 µA, Qualification: AEC-Q100.