MPQ20056GG-18-P
MPQ20056GG-18-P Monolithic Power Systems (MPS)
MPQ20056-2946669.pdf
Виробник: Monolithic Power Systems (MPS)
LDO Voltage Regulators Indust-Grade,250mA 1.8V Linear Rgltr
на замовлення 226 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC REG LINEAR 1.8V 250MA 8QFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-TFDFN Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 250mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 250 µA, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 8-QFN (2x2), Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V, Control Features: Enable, PSRR: 65dB ~ 33dB (100Hz ~ 1MHz), Protection Features: Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO), Current - Supply (Max): 330 µA.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MPQ20056GG-18-P MPQ20056GG-18-P Виробник : Monolithic Power Systems Inc. 1252 Description: IC REG LINEAR 1.8V 250MA 8QFN
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 250mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 250 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 8-QFN (2x2)
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V
Control Features: Enable
PSRR: 65dB ~ 33dB (100Hz ~ 1MHz)