MPQ20056GG-33-P
MPQ20056GG-33-P Monolithic Power Systems Inc.
Виробник: Monolithic Power Systems Inc.
Description: IC REG LINEAR 3.3V 250MA 8QFN
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 250mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 250 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 8-QFN (2x2)
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Control Features: Enable
PSRR: 65dB ~ 33dB (100Hz ~ 1MHz)
Voltage Dropout (Max): 0.2V @ 250mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
Current - Supply (Max): 330 µA
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC REG LINEAR 3.3V 250MA 8QFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-TFDFN Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 250mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 250 µA, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 8-QFN (2x2), Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, Control Features: Enable, PSRR: 65dB ~ 33dB (100Hz ~ 1MHz), Voltage Dropout (Max): 0.2V @ 250mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO), Current - Supply (Max): 330 µA.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MPQ20056GG-33-P MPQ20056GG-33-P Виробник : Monolithic Power Systems (MPS) mpq20056_r1.12-1384027.pdf LDO Voltage Regulators Indust-Grade,250mA 3.3V Linear Rgltr