MPQ20056GJ-33-AEC1-P
MPQ20056GJ-33-AEC1-P Monolithic Power Systems (MPS)
MPQ20056-2946669.pdf
Виробник: Monolithic Power Systems (MPS)
LDO Voltage Regulators Auto-Grade,250mA Linear Regulator
на замовлення 482 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC REG LIN 3.3V 250MA TSOT23-5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 250mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 250 µA, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: TSOT-23-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, Control Features: Enable, Grade: Automotive, PSRR: 65dB ~ 33dB (100Hz ~ 1MHz), Voltage Dropout (Max): 0.2V @ 250mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO), Current - Supply (Max): 330 µA, Qualification: AEC-Q100.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MPQ20056GJ-33-AEC1-P MPQ20056GJ-33-AEC1-P Виробник : Monolithic Power Systems Inc. 1252 Description: IC REG LIN 3.3V 250MA TSOT23-5
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 250mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 250 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: TSOT-23-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Control Features: Enable
Grade: Automotive
PSRR: 65dB ~ 33dB (100Hz ~ 1MHz)
Voltage Dropout (Max): 0.2V @ 250mA