MPQ20056GJ-33-P
MPQ20056GJ-33-P Monolithic Power Systems Inc.
Виробник: Monolithic Power Systems Inc.
Description: IC REG LIN 3.3V 250MA TSOT23-5
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 250mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 250 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: TSOT-23-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Control Features: Enable
PSRR: 65dB ~ 33dB (100Hz ~ 1MHz)
Voltage Dropout (Max): 0.2V @ 250mA