MPQ2019GN-33-AEC1-P
MPQ2019GN-33-AEC1-P Monolithic Power Systems (MPS)
Виробник: Monolithic Power Systems (MPS)
LDO Voltage Regulators Automotive Grade, 40V, 300mA, Low Quiescent Current Fixed 3.3V Output Linear Regulator
на замовлення 465 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: AUTOMOTIVE GRADE, 40V, 300MA, LO, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 300mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 16 µA, Voltage - Input (Max): 40V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 8-SOIC-EP, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, Control Features: Enable, Power Good, Grade: Automotive, PSRR: 45dB (1kHz), 57dB ~ 51dB (100Hz ~ 100kHz), Voltage Dropout (Max): 0.64V @ 300mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Short Circuit, Under Voltage Lockout (UVLO), Current - Supply (Max): 95 µA, Qualification: AEC-Q100.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MPQ2019GN-33-AEC1-P Виробник : Monolithic Power Systems Inc. 10658 Description: AUTOMOTIVE GRADE, 40V, 300MA, LO
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 300mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 16 µA
Voltage - Input (Max): 40V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 8-SOIC-EP
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Control Features: Enable, Power Good
Grade: Automotive
PSRR: 45dB (1kHz), 57dB ~ 51dB (100Hz ~ 100kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.64V @ 300mA