MPS-120-15
MPS-120-15 MEAN WELL USA Inc.
MPS-120-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 15V 120W
Power (Watts): 120W
Features: Adjustable Output, Universal Input
Packaging: Box
Size / Dimension: 7.00" L x 2.25" W x 1.40" H (177.8mm x 57.2mm x 35.6mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: Medical
Approval Agency: CB, CE, cURus, TUV
Efficiency: 79%
Voltage - Output 1: 15V
Part Status: Obsolete
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
Current - Output 1: 8 A
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: AC/DC CONVERTER 15V 120W, Power (Watts): 120W, Features: Adjustable Output, Universal Input, Packaging: Box, Size / Dimension: 7.00" L x 2.25" W x 1.40" H (177.8mm x 57.2mm x 35.6mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC, Type: Open Frame, Operating Temperature: -20°C ~ 70°C (With Derating), Applications: Medical, Approval Agency: CB, CE, cURus, TUV, Efficiency: 79%, Voltage - Output 1: 15V, Part Status: Obsolete, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 4 kV, Current - Output 1: 8 A.